توضیحات صالحی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک

به گزارش وبلاگ لوئیس، رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: مدار ثانویه ارتباطی با قسمت اولیه راکتور آب سنگین اراک ندارد.

توضیحات صالحی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک

به گزارش ، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی گفت:مدار ثانویه ارتباطی با قسمت اولیه راکتور آب سنگین اراک ندارد.

صالحی اظهار داشت: یکی از بزرگترین دستاورد های جمهوری اسللامی در حوزه فناور هسته ای همین طراحی و ساخت راکتور تحقیقاتی آب سنگین اراک است. این واقعا یکی از پدید های با ارزشی است که جوانان ما توانسته اند حدود یبست سال پیش در بحث طراحی با یاری روس ها این فناوری را آغاز نمایند وتا به امروز قدم های زیادی را برداشته اند.

او ادامه داد: امروز شاهد راه اندازی بخش ثانویه راکتور اراک خواهیم بود. اگر بخواهیم به مجموعه اقدامات اجرا شده در این واحد اشاره کنیم می توان گفت از 52 سیستمی که باید راه اندازی گردد 20 سیستم آن تکمیل شده، 18 سیستم در حال آماده شدن است و 13 سیستم کار های قراردادی اش در حال اجرا شده و امیدواریم تا سال 99 بقیه مراحل در این بخش انجام گردد.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت:امروز در بخش اولیه راکتور اراک شاهد جاگذاری درپوش قلب راکتور خواهیم بود و امیدواریم ظرف سه تا چهار ماه آینده همه تجهیزات تعویض سوخت در سه محور نصب گردد و ما بتوانیم آنها را تست کنیم.

صالحی اضافه کرد: اتاق کنترل بخش ثانویه هم تکمیل شده است که امروز از این بخش هم بازدید خواهد شد، همچنین در قسمت اولیه راکتور شاهد جاگذاری درپوش راکتور خواهیم بود که از سه قطعه تشکیل می گردد. در مجموع حدود 100 قطعه بوده و گام بزرگی برای ما محسوب می گردد.

او اظهار داشت: امیدواریم ظرف سه تا چهار ماه آینده تمام تجهیزات تعویض سوخت در سه محور نصب گردد و ما بتوانیم آنها را تست کنیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "توضیحات صالحی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توضیحات صالحی درباره راه اندازی مدار ثانویه راکتور آب سنگین خنداب اراک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید