عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است

به گزارش وبلاگ لوئیس، طی مراسمی، حسین صیاد به سمت مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی معارفه و از کوشش های محمدحسن ضیغمی مدیر کل سابق حراست این سازمان تقدیر شد.

عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ لوئیس، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مصطفی سالاری مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مراسم معارفه و تکریم مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی که با حضور مدیران و معاونان سازمان حراست کل کشور، قائم مقام و معاونین سازمان تامین اجتماعی و مدیران واحد های تابعه این سازمان برگزار گردید، گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از 43 میلیون بیمه شده در کشور را تحت پوشش دارد و از این جمعیت 3 میلیون مستمری بگیر اصلی را تحت پوشش داریم که هر ماه از این سازمان مستمری دریافت می نمایند.

سالاری اضافه کرد: پرداخت به موقع مستمری بازنشستگان و مستمری بگیران از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی است. پرداخت منظم تعهدات موجب آرامش خاطر مخاطبان این سازمان می گردد و کوشش می کنیم بازنشستگان عزیز از بابت پرداخت به موقع مستمری نگرانی نداشته باشند.

وی با بیان اینکه ماهانه سازمان تامین اجتماعی 9600 میلیارد تومان هزینه می نماید، گفت: 60 درصد این تعهدات مربوط به پرداخت مستمری ها است.

سالاری گفت: 8600 میلیارد تومان ماهانه به وسیله وصول حق بیمه منابع تامین می گردد که با وجود هزینه 9600 میلیارد تومانی، یک هزار میلیارد تومان کسری منابع هر ماه داریم که به وسیله سود شستا و منابع دیگر جبران می گردد.

وی با بیان اینکه پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برای سازمان تامین اجتماعی هم بسیار مهم است، گفت: افزایش اعتبار دفترچه های درمانی از پیامد های این برنامه است و در پی آن افزایش رضایتمندی و تکریم بیمه شدگان انجام می گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه هر ماه 2200 میلیارد تومان در بخش درمان توسط سازمان تامین اجتماعی هزینه می گردد، گفت: این هزینه ها در بخش مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد انجام می گردد.

سالاری، عدم وابستگی به بودجه دولت را از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی عنوان و گفت: تامین منابع این سازمان به وسیله وصول حق بیمه ها است و در بخش های درمان، مستمری و سایر هزینه ها مصرف می گردد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد بخش مالی این سازمان نیز گفت: این سازمان برای مصارف آینده خود از محل حق بیمه ها سرمایه گذاری نموده و در سال های گذشته به سمت بنگاهداری رفته است. البته با تاکید رئیس جمهور محترم مبنی بر خروج از بنگاهداری صندوق های بیمه ای، به سمت سهامداری می رویم که این برنامه نتایج خوبی هم برای سازمان دارد. این جابجایی با رعایت مصالح بیمه شدگان و کارگران انجام می گردد.

وی با بیان اینکه ارائه خدمات به صورت غیرحضوری در سازمان تامین اجتماعی یک راهبرد است، گفت: ارائه آسانتر و سریعتر خدمات و کم هزینه تر آن ها و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان از نتایج غیرحضوری کردن خدمات است.

سالاری گفت: توسعه حوزه آی تی احتیاج به بهره گیری از جوانان خلاق و متخصص دارد. البته واحد حراست می تواند در شناسایی جوانان امین و با صلاحیت در این حوزه یاری نماید.

وی با اشاره به اهمیت حوزه حراست سازمان ها اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی حوزه فعالیت گسترده ای دارد. حراست یاری می نماید که سیستم، شفاف تر و سالمتر باشد.

وی با قدردانی از زحمات آقای محمدحسن ضیغمی مدیر کل سابق حراست سازمان تامین اجتماعی در طول 6 سال گذشته، برای آقای حسین صیاد مدیر کل جدید حراست این سازمان آرزوی موفقیت کرد و گفت: آقای صیاد از تجارب ارزشمندی برخوردار است و در حوزه مسائل نظارتی دیدگاه اجتماعی دارد که بسیار ارزشمند خواهد بود.

حسین صیاد، مدیر کل حراست سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم با تقدیر از اعتماد سالاری و با اشاره به اینکه تامین اجتماعی سازمان مهمی برای خدمت رسانی به اقشار آسیب پذیر و به فرموده امام راحل (رحمه الله) صاحبان اصلی انقلاب است، گفت: مایه افتخار است که در این سازمان خدمت کنیم و در شرایط امروز کشور باید با جدیت بیشتر برای ارتقای خدمت رسانی به بیمه شدگان کوشش کنیم.

وی گفت: حراست هر دستگاه امین سازمان است و در سازمان تامین اجتماعی برای تقویت اقدامات پیشگیرانه و صیانت از اموال و منابع سازمان پافشاری بیشتری خواهیم داشت. برای پیشبرد امور سازمان به همکاری تمامی کارکنان احتیاج داریم.

محمدحسن ضیغمی، مدیر کل سابق حراست سازمان تامین اجتماعی نیز در این مراسم با تقدیر از زحمات و کوشش های همکاران این مجموعه در 6 سال گذشته گفت: مجموعه حراست یاور سازمان و مجموعه ای تخصصی است که نظرات کارشناسی به واحد های مختلف ارائه می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم وابستگی به بودجه دولت از شاخص های مهم سازمان تامین اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید