فارس من، خبر خوب برای کارکنان دانشگاه ها، مصوبه افزایش 50 درصد حقوق، شامل کارمندان دانشگاه ها هم می گردد

به گزارش وبلاگ لوئیس، 3722 نفر در فارس من پرسیده اند آیا افزایش 50 درصد فصل دهم قانون خدمات کشوری برای کارمندان دانشگاه های کشور هم اعمال می گردد؟ پی گیری خبرنگار خبرهای خوبی برای کارکنان دانشگاه ها دارد.

فارس من، خبر خوب برای کارکنان دانشگاه ها، مصوبه افزایش 50 درصد حقوق، شامل کارمندان دانشگاه ها هم می گردد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ لوئیس، کارکنان دانشگاه های کشور مانند دیگر کارکنان دولت معتقدند می باید موضوع افزایش 50 درصدی دریافتی می شدند. کمپین آنها به همین بهانه در فارس من با عنوان افزایش 50 درصد فصل دهم قانون خدمات کشوری برای کارمندان دانشگاه های کشور اعمال می گردد؟ به ثبت رسید و تا به امروز حدود 3700 امضا دارد.

حامیان این پویش معتقدند به دلایل متعددی کارکنان دانشگاه ها هم موضوع مجوز سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر 50٪ افزایش ماده 65 و ماده68 قانون مدیریت خدمات کشوری هستند که از تاریخ 1 اسفند 98 در تمامی دستگاه های اجرایی برای کارمندان اعمال شد.

پیگیری خبرنگار

خبرنگار این سوژه را پیگیری نموده است، یکی از دانشگاه هایی که هنوز مشمول این مصوبه نیستند دانشگاه تهران است.

سعید یزدانی معاون اداری و اقتصادی دانشگاه تهران در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ لوئیس، اظهارداشت: دانشگاه ها هیات امنایی هستند و هر مصوبه و تصمیمی از سوی مجلس یا دولت باید در هیات امنا مطرح و پس از تصویب در هیات امنا اجرایی گردد.

معاون اداری و اقتصادی دانشگاه تهران اضافه کرد: زیرا دانشگاه ها زیر مجموعه خدمات کشوری نیستند و بنابراین نمی توانیم با بخش نامه اقای نوبخت معاون رئیس جمهوری و سازمان برنامه و بودجه احکام را صادر کنیم، سازمان هایی که هیات امنایی نیستند این اجازه را دارند و انجام می دهند. اما دانشگاه ها باید هر تصمیمی را به هیات امنا ببرند و هیات امنای دانشگاه تهران در خردادماه 99 جلسه خواهد داشت.

به گفته وی، به دلیل اینکه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دغدغه پرسنل دانشگاه ها خبر داشت اقداماتی را در این زمینه انجام داده است و صورت جلسه را برای همه هیات امنای دانشگاه ها تنظیم نموده است و جلسه هیات امنا نباشد و به اصلاح به صورت دستی امضاها را بگیرند.

تدبیر وزارت علوم برای کارکنان دانشگاه ها

وی گفت: پس از امضای هیات امنا به دانشگاه ابلاغ می گردد و در احکام کارکنان دانشگاه اعمال خواهد شد. این صورت جلسه هم اکنون آماده شده و توسط وزارت علوم به دانشگاه تهران ارسال شده است.

یزدانی گفت: این صورت جلسه را به دفتر آقای نیلی رئیس دانشگاه تهران فرستاده ایم و پس از امضای وی، به وزارت علوم ارسال می کنیم تا امضاهای هیات امنا را بگیرند و بعد از آن مصوبه اجرا می گردد.

وی درباره میزان تاثیر این مصوبه در افزایش حقوق کارکنان، گفت: درباره اینکه این مصوبه باعث چند درصد افزایش حقوق برای کارمندان دانشگاه ها گردد هنوز دقیق اطلاع نداریم.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فارس من، خبر خوب برای کارکنان دانشگاه ها، مصوبه افزایش 50 درصد حقوق، شامل کارمندان دانشگاه ها هم می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فارس من، خبر خوب برای کارکنان دانشگاه ها، مصوبه افزایش 50 درصد حقوق، شامل کارمندان دانشگاه ها هم می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید