موزه ای برای علاقه مندان به مهاجرت، مرور تجربیات تلخ و شیرین

به گزارش وبلاگ لوئیس، روایتی از عاقبت و زندگی افراد مهاجر را در موزه مهاجرت مرور کنید.

موزه ای برای علاقه مندان به مهاجرت، مرور تجربیات تلخ و شیرین

به گزارش خبرنگار ، موزه مهاجرت موزه ای است که تاریخ مهاجرت استرالیا را نشان می دهد. این موزه که در سال 1998 تاسیس شد، بخشی از موزه های ویکتوریا است و در شهر ملبورن قرار گرفته است.

موزه مهاجرت علاوه بر کار خود در زمینه ثبت تاریخ مهاجرت، میزبان نمایشگاه های مسافرتی مختلف و همچنین برنامه های آموزشی است. این موزه نمایی از فرهنگ های مختلف دنیا است و به همین دلیل از حیاطش برای برگزاری جشنواره های جامعه که ترکیبی از غذا، موسیقی و فرهنگ است، استفاده می گردد.

همانطور که متوجه شدید موزه های مهاجرت، مهاجرت بشر در گذشته، حال و آینده را پوشش می دهد. نمونه این موزه ها فقط در استرالیا دیده نمی گردد. امروزه موزه های مختلفی با موضوع مهاجرت در کشورهایی مثل آرژانتین، برزیل، کانادا، دانمارک، فرانسه، ایرلند، ایتالیا، نروژ، لهستان، پرتغال، صربستان، آفریقای جنوبی، اسپانیا، سوئد، انگلستان، آمریکا و اروگوئه با هدف شناخت، ادغام و ایجاد آگاهی تأسیس شده اند. این موزه ها کوشش می نمایند که به مهاجران یاری نمایند تا بتوانند خود را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از ملت احساس نمایند.

آن ها سعی می نمایند با هدف ایجاد همدلی درباره رویداد هایی که باعث شده افراد و به ویژه پناهندگان از سرزمین خود خارج شوند، اطلاع رسانی نمایند. موزه های مهاجرت با این کار به طور کلی کلیشه های مربوط به مهاجرت را از بین می برند.

در اینجا سوار بر قطار کلمات و تصاویر می شویم و سری به موزه بین فرهنگی اسلو می زنیم. این موزه که در سال 1990 در یک ایستگاه پلیس قدیمی واقع شده، یک موزه مهاجرت است و در درجه اول به جمع آوری، حفظ و انتشار تاریخ مهاجرت نروژ توجه دارد. مهاجرت دسته جمعی, پدیده ای در نروژ است که با هجوم کارگران مهاجر پاکستانی در دهه 1970 شروع شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "موزه ای برای علاقه مندان به مهاجرت، مرور تجربیات تلخ و شیرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه ای برای علاقه مندان به مهاجرت، مرور تجربیات تلخ و شیرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید