گوترش: اوضاع دنیا وخیم است

به گزارش وبلاگ لوئیس، ایسنا نوشت: دبیرکل سازمان ملل با بیان این که هنوز در کشورهای جنگ زده بدترین شرایط رخ نداده، خواهان آتش ­بس در سراسر دنیا با هدف یاری به سرانجام یافتن ویروس کرونا شد.

گوترش: اوضاع دنیا وخیم است

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در جریان ارائه گزارشی پیرامون تحولات از زمان اعلام درخواستش از 23 مارس درباره برقراری آتش­ بس در کشورهای درگیر جنگ گفت: فرصتی برای برقراری صلح وجود دارد و احتیاج به صلح مبرم است اما ما با تحقق آن فاصله داریم. ویروس کووید 19 به همه مناطق درگیری خواهد رسید. این ویروس سرعت انتقال خود را از مرزها، نابودی کشورها و دگرگون کردن سبک زندگی مردم نشان داد. شرایط اسف­بار هنوز رخ نداده است.

وی ادامه داد، تعداد زیادی از کشورهای درگیر به ویژه کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، کلمبیا، میانمار، سودان جنوبی، سودان، سوریه، اوکراین و یمن موافقت خود را با توقف درگیری­ها اعلام کردند. اما متأسفانه به این مساله عمل نکردند و همچنان درگیری­ های شدید وجود دارند.

گوترش از حمایت حدود 70 کشور دنیا، سازمان­ های مردم نهاد، نمایندگان جامعه مدنی و رهبران معنوی از جمله پاپ فرانسیس و طوماری با بیش از یک میلیون امضا از درخواست خود برای آتش ­بس در کشورهای درگیر قدردانی کرد و گفت، با این وجود این مسأله به کوشش ­های دیپلماتیک جدی­تری احتیاج دارد.

از زمان شیوع ویروس کرونا شورای امنیت هیچ جلسه ­ای تشکیل نداده و بیانیه­ ای صادر نکرده است و تنها سازمان ملل در جلسه عمومی که روز پنجشنبه برگزار گردید در نخستین اقدام تصویب کرد خواهان همکاری بین ­المللی همه­ جانبه برای مقابله متحد با این ویروس گردد.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "گوترش: اوضاع دنیا وخیم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: اوضاع دنیا وخیم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید