روایت جانی دپ از نقش جدیدش در فیلم میناماتا

به گزارش وبلاگ لوئیس، جانی دپ با حضور در جشنواره فیلم برلین همراه دیگر بازیگران فیلم میناماتا در کنفرانس مطبوعاتی فیلم شرکت کرد.

روایت جانی دپ از نقش جدیدش در فیلم میناماتا

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ لوئیس به نقل از ورایتی، جانی دپ دیروز آدینه 21 فوریه وارد برلین شد تا برای حمایت و معرفی فیلم جدیدش میناماتا در کنفرانس مطبوعاتی فیلم شرکت کند.

وی در این فیلم در نقش دبلیو اوژن اسمیت عکاس مشهور جنگی بازی نموده است. این فیلم بر مبنای رویداد های واقعی ساخته شده و داستان آن با تمرکز بر اسمیت ساخته شده است که در برابر شرکت قدرتمندی می ایستد که مسئول مسموم کردن مردم شهر میناماتا در ژاپن با جیوه در سال 1971 است.

دیگر بازیگران این فیلم نیز در برلین حضور یافتند. مینامی از جمله این بازیگران است که در فیلم در نقش آیلین زن جوان ژاپنی بازی نموده که اسمیت را متقاعد می نماید به این کوشش دست بزند. بیل نیگی نیز در نقش باب هیس بازی نموده که سردبیر مجله لایف و کارفرمای اسمیت است. هیویوکی سانادا که در نقش یک فعال محلی بازی نموده، بنویی دلوم فیلمبردار و اندرو لویتاس کارگردان فیلم نیز در این رویداد حضور داشتند.

در کنفرانس مطبوعاتی فیلم جانی دپ گفت که کشش عجیبی به اسمیت و عکاسی او داشت و وقتی کمی درباره زندگی وی و تجربیاتش مطالعه کرد و دریافت او چه چیز هایی را قربانی کرد تا بتواند آن لحظات را در عکس هایش جاودان کند، این کشش خیلی بیشتر هم شد.

در آغاز فیلم، شخصیت اسمیت در اثر مصیبت های اختلال پس از سانحه در تجربه های جنگی اش، کاملاً مختل است و الکلیسم و اعتیاد به مواد مخدر او را به ویرانی کشانده است.

دپ گفت: همه آن سروصداها، ایستایی و آشوب فرد را به انزوا می کشند و من مانند او کاملاً حس می کردم در درک خاص او از سرنوشت، گرفتار شده ام.

جانی دپ در پاسخ به سوالی درباره مسئولیت سیاسی بازیگران هم گفت: در مقاطع مختلف زندگی مان، درست مانند مردم، همه ما با مسائل بزرگی روبرو می شویم.

وی با اشاره به متن چینی آی چینگ یا کتاب تغییرات به سمبل زیبای قدرت کوچک در این کتاب اشاره نمود و گفت: وقتی با قدرتی یکپارچه روبرو می شوید در هر زمینه ای که می خواهد باشد از مسایل محیط زیستی تا بهداشتی یا اجتماعی یا سیاسی، مجموع قدرت های کوچک می تواند تغییرات بزرگی به بار آورد.

در این کنفرانس گرچه سوالی از دپ درباره مسائلش با امبر هرد پرسیده نشد، اما وبلاگ لوئیس با اشاره به جنبه های شخصیت آشفته خود اسمیت سعی کردند وی را به حرف درآورند. از جمله درباره رابطه سخت اسمیت با فرزندانش سوال شد که دپ گفت: ما سعی کردیم بر این فاجعه متمرکز شویم و کمتر به زندگی خصوصی این شخصیت پرداختیم.

وی گفت: رسوایی میناماتا داستانی است که باید روایت می شد و او کوشش داشت تا از قدرت رسانه یا سینما یا هنر برای باز کردن چشم مردم به روی واقعیت ها استفاده کند.

جانی دپ امتیاز کتاب میناماتا: داستان مسموم شدن یک شهر را خرید. این کتاب سال 1975 توسط اسمیت و همسرش آیلین میوکو اسمیت نوشته شده بود. اندرو لویتاس نویسنده فیلمنامه همراه دیوید کسلر، استیون دوترس و جیسون فارمان بودند که سال 2018 به ژاپن سفر کردند و با بازماندگان این سانحه به تبادل نظر نشستند.

این فیلم دیروز آدینه در بخش ویژه برلیناله 2020 که از پنجشنبه آغاز به کار نموده، به نمایش درآمد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "روایت جانی دپ از نقش جدیدش در فیلم میناماتا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت جانی دپ از نقش جدیدش در فیلم میناماتا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید